تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

این روزها هیچ کسب و کاری نیست که با تولید محتوا سر و کار نداشته باشد و نداند تولید محتوا چیست و با روش های جدید بازاریابی کار خود را پیش ببرد. در این مقاله در مورد نحوه تولید محتوا فارسی، انگلیسی، تولید محتوا برای اینستاگرام، فریلنسری، شرکتی و … اشنا می شوید.

تولید محتوای فارسی

در زمان حال حاضر سئو سایت براساس محتوای سایت بنا می شود. تولید محتوای فارسی در کل 1.8 کل محتوای اینترنت را در برگرفته است. هر سایتی برای بهبود عملکرد سایت خودش و افزایش رتبه در موتورهای جستجو باید به تولید محتوا درست و هدفمند روی بیاورد.

به همین دلیل است که محتوا نویسان و بلاگ نویسان با تجربه براساس اصول و استاندارد های سئو تکنیک های لازم را براساس کلمات کلیدی فارسی موجود در موتورهای جستجو و دنیای وب فارسی پیاده می کنند تا سایت خود را به ده رتبه برتر گوگل در کلمه کلیدی مد نظر خود برسانند.

تولید محتوای اصولی فارسی همان چیزی است که بیشتر از هر چیزی شما در سایت خود با آن روبرو هستید و اگر طبق برنامه و تقویم محتوای فارسی خود پیش بروید به طور قطع یکی از اصلی‌ترین قطب‌های کسب و کار خود تبدیل می‌شود. به مرور و رفته رفته سایت شما هم در رسته پیشرفته‌ترین سایت‌های حوزه کاری خود قرار گرفته و گوگل راه را برای سایت شما باز خواهد کرد.

تولید محتوای اینستاگرام

هر شخصی که اینستاگرام را در گوشی موبایل خود داشته باشد، یعنی تولید محتوای اینستاگرام را انجام داده است. اما تولید محتوا در نرم افزار اینستاگرام قلق های خاص خود را دارد. اینستاگرام نیز مانند بقیه موتورهای جستجو الگوریتم هایی مختص خود دارد که هر صفحه یا پیجی که از این الگوریتم ها پیروی کند و تولید محتوای خود را بر این اساس بالا بیاورد سرعت بالاتری در جذب فالوئر خواهد داشت.

یکی از مهم ترین تکنیک هایی که باید به آن توجه کنید داشتن درست و اصولی هشتگ گذاری می باشد. هم به صورت صحیح  هم به اندازه و شناخت پرسونای مخاطبان و تولید کپشن های جذاب و محتوای مفید و خلاقانه برای پست کردن عکس هایی که با کیفیت  و موضوعیت مناسب اشاره داشته باشد.

آمارهای جهانی نشان‌دهنده این است که اپلیکیشن instagram رفته رفته به سمت رشد بی حد و مرزی پیش می‌رود که به جذب حداکثری ترافیک وب بدل شده است. در واقع با این روندی که پیش روی این اپلیکیشن همه فن حریف است باید بدانیم که سال‌های آینده سالی است که کسب و کار شما در گوشی‌های پیشرفته دست به دست خواهد شد و باید سرمایه‌گذاری دقیقی روی شبکه‌های اجتماعی علل خصوص اینستاگرام داشته باشید.

تولید محتوا برای سایت

تولید محتوا برای سایت شامل ویدئوها، عکس ها، متون و حتی موسیقی هایی است که یک کارشناس تولید محتوا در سایت خود قرار می‌دهد. می‌دانیم که تولید محتوای متنی از ارزش بالاتری در گوگل برای رتبه گیری برخوردار است و در سئو سایت نقش موثرتری دارد.

اما نکته‌‌ی شایان ذکر این است که محتوا نباید صرفا برای رتبه گرفتن درگوگل نوشته شود و باید محتوایی باشد که نیاز کاربر را به وضوح و سادگی رفع نماید. به همین دلیل تولید محتوای متنی برای سایت در گوگل، اهمیت و ارزش بالاتر و بیشتری نسبت به سایر محتواها (عکس و فیلم) دارد.

در عصر اینترنت ، تولید محتوا هسته اصلی هر استراتژی بازاریابی خوب است. آیا می خواهید یک کمپین تبلیغاتی را اجرا کنید؟ نمره سئو و رتبه گوگل خود را افزایش دهید؟ آیا از رسانه های اجتماعی استفاده می کنید؟ بنابراین هیچ راهی ندارید، جز اینکه باید محتواهایی با کیفیت مقبولی ایجاد کنید.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوای انگلیسی

54.6 درصد از محتوای گوگل به زبان انگلیسی است؛ و این یعنی تولید محتوای انگلیسی در سایت، شانس بیشتری را برای دیده شدن در گوگل و به طور کل در دنیای نت را دارد. تولید محتوا چه در زبان فارسی و چه در زبان انگلیسی اصول و تکنیک‌های خاص خودش را دارد که کارشناسان تولید محتوا باید به آن اصول عمل کنند.

به همین ترتیب بسیاری از فعالان این حوزه سعی دارند که محتوایی به زبان انگلیسی بنویسند تا شانس دیده شدن‌شان را افزایش دهند و با کمک آن در نتایج گوگل و در بهینه‌سازی سایت نتیجه بهتری کسب کنند.

تولید محتوا پست اینستاگرام

نگارش کپشن یا تولید محتوای اینستاگرام نیز از دیگر محتواهایی است که تاثیر خوبی در برندسازی و جذب مخاطب دارد. در نوشتن کپشن اینستاگرام به کوتاه بودن متن، خودمانی بودن آن (ساده بودن نگارش)، استفاده از ایموجی و هشتک‌گذاری‌های صحیح و مرتبط دقت نمایید تا دیده شوید.

فراموش نکنید که هشتک‌های نامرتبط ممکن است موجب شادوبن شدن پیج شما شود، لذا به نگارش کپشن و اصول آن توجه کافی داشته باشید. اگر هم محتوای شما به صورت کلیپ است، به جذابیت بصری آن مانند نحوه لباس پوشیدن، حرکات بدن، فضای جذاب و روشن، ترکیب رنگ‌ها و بیان قوی دقت داشته باشید.

راهکارهایی برای داشتن یک محتوای مناسب

  • داشتن ایده برای تولید محتوا
  • لیست کلمات کلیدی را تهیه کنید
  • از ابزارهای تولید کننده عبارت مرتبط با کلمات کلیدی استفاده کنید
  • نوشتن عنوان در تولید محتوای گیرا و جذاب
  • محتوای وبسایتهای رقیب خود را چک کنید
  • نیاز کاربر در تولید محتوا را در نظر بگیرید
  • به موضوع اصلی سطحی نپردازید
  • در چند مقاله متفاوت به بررسی موضوع بپردازید
  • مخالف بقیه بنویسید
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *